STOVYKLOS „MŪSŲ VASARA 2019” AKIMIRKAS PRISIMINUS

Žmogaus vaikystė, paauglystė – tai pasitikėjimo, savarankiškumo, meilės ir gražios draugystės metai. Jau aštuntus metus Kaišiadorių šventosios Faustinos mokyklos patalpose birželio 25 – liepos 3 dienomis veikė dieninė vasaros poilsio stovykla „Mūsų vasara”, skirta specialiųjų poreikių vaikams ir jaunuoliams iki 18 metų. Stovyklos vadovai, mokyklos pedagogai dirbo kūrybiškai ir išradingai. Mokiniai keliavo, poilsiavo, užsiėmė kūrybine veikla, praplėtė savo akiratį, ugdėsi gerąsias charakterio savybes. Stovyklos atidarymo dieną vaikai su dailės mokytoja Inga Armanavičiūte kūrė stendą „Kartu su vasara”. Piešė savo svajones, linksmus draugus ir saulėtą vasaros dieną. Aplankėme naujai įrengtą miesto paplūdimį ir pietavome netradicinėje aplinkoje „Centro picerijoje”. Šįkart vaikai ypač daug keliavo. Berniukai labai susidomėjo ekskursija į Lietuvos aviacijos muziejų Kaune. Įdėmiai apžiūrėjome populiariausius eksponatus: „Lituanicos” kopiją, lietuviškus sklandytuvus, sraigtasparnius, „Baltijos kelio” lėktuvą An – 2. Trečiąją dieną stovyklautojai aplankė Trakų salos pilį, pastatytą kunigaikščių Kęstučio ir Vytauto iniciatyva XIV amžiuje. Domėjomės savo krašto istorija, gėrėjomės gamtovaizdžiais. Atitrūkti nuo miesto šurmulio padėjo „Gyvas kalnas”, esantis Kruonio seniūnijoje. Vaikai grožėjosi įvairiais gyvūnais, maitino ožkas, avis, ponius, lesino vištas, antis, žąsis. Stovyklaudami rūpinomės savo sveikata. Išvykos į Birštoną metu smagiai pasivaikščiojome Kneipo taku, pasipliuškenome mineralinio vandens baseinėlyje, sportavome ant daugybės parko įrenginių ir kopėme į Vytauto kalną. Nuvykę į Rumšiškių Lietuvos liaudies buities muziejų susipažinome su lietuvių liaudies papročiais ir tradicijomis. Stovyklautojai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „O kai aš pas promočiutę buvau”. Išmokome dirbti kai kuriuos to meto kasdieninius darbelius, žaidėme žaidimus, minėme mįsles, dainavome, vaišinomės duona su medumi.

Stovykla suteikė mokinių atostogoms prasmės. Vaikai praturtėjo naujais įspūdžiais, šypsenomis, nuoširdžia draugyste. Jie ilgai prisimins linksmas vasaros poilsio stovyklos akimirkas.

Auklėtoja Valė Janušienė

2019stovykla12019stovykla2