NŠP „PO TĖVIŠKĖS DANGUM”: BRAZAUSKŲ NAMUOSE - MUZIEJUJE

Vykdydami NŠ programą „Po Tėviškės dangum” turėjome tikslą susipažinti su įžymiais mūsų miesto žmonėmis. Mums pasisekė, nes pats žymiausias, Kaišiadoryse gyvenęs žmogus, – Algirdas-Mykolas Brazauskas – Lietuvos prezidentas. 2017-11-21 aplankėme Brazauskų namus – muziejų. Mus nuoširdžiai pasitiko muziejininkė Asta Sabonytė – Jankauskienė. Ji įdomiai papasakojo apie A. Brazausko ir jo tėvelių gyvenimą Kaišiadoryse.

Muziejuje apžiūrėjome asmeninius šeimos daiktus ir nuotraukas. Sužinojome, kad šeima buvo be galo darbšti ir išradinga: ne tik patys pasistatė namą, bet ir savo rankomis pasigamino blokelius jo statybai. Pristatant A. Brazauską kaip asmenybę buvo atkreiptas dėmesys į jo paprastumą, darbštumą, gebėjimą siekti tikslo, išskirtinius gebėjimus. Mokiniai susidomėję klausėsi pasakojimo, kartu susipažino su to laikmečio daiktų atsiradimo Brazauskų namuose istorija. Po edukacinio užsiėmimo aptarėme, kad žmogaus gyvenime labai daug ką lemia jo asmeninės savybės, gebėjimas jas puoselėti. Paprastas ir šiltas susipažinimas su šiuo įžymiu žmogumi įkvepia ir skatina pažinti ir kitus įžymius mūsų krašto žmones.

Mokytoja Eglė Šadeikienė

2017brazausku1 2017brazausku2