PAUKŠČIAI SUGRĮŽTA

Kasdien vis įvairesni paukščių balsai džiugina širdį. Skaisčiau šypsosi saulutė. Pievose ir miškuose nedrąsiai skleidžiasi pavasaris. Nusprendėme ir mes, kaip tie paukšteliai, pakelti sparnus…

2017-03-07 JSPUG vaikai ir pedagogės vykome į Žaslių pagrindinę mokyklą dalyvauti integruotoje veikloje „Paukščiai sugrįžta”. Susitikome su Žaslių pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikais ir pedagoge Audrone Mikuliene. Nedrąsiai žvalgėsi mūsų mažieji svečioje mokykloje, tačiau tai truko neilgai. Linksmos ir kūrybingos veiklos eigoje abiejų mokyklų vaikai kartu sveikinosi deklamuodami ir atlikdami mankštelę, žaidė žaidimus „Gegutėlė”, „Renkam kirminėlius”, mėgdžiojo paukščių balsus ir bandė atpažinti, koks tai giesmininkas, klausėsi pasakojimų, sutūpę į „lizdelius” po du klijavo aplikaciją „Kas lizdelyje gyvena”. Pamokėlės pabaigoje vaikai apsikeitė prisiminimo dovanėlėmis.

Organizuojant ir vedant integruotą veiklą skirtingų mokyklų ir gebėjimų vaikams labai svarbu kruopščiai suplanuoti užsiėmimo eigą, parinkti priemones ir, svarbiausia, parengti tinkamas užduotis, kurios domintų ir būtų įveikiamos kiekvienam ugdytiniui. Renginio metu stebėdami susidomėjusias, žibančias vaikų akutes, supratome – veikla patiko.

Vaikai ne tik sužinojo įdomių faktų apie pavasarį sugrįžtančius paukščius, bet ir patyrė daug teigiamų emocijų, tobulino socialinius įgūdžius susipažindami ir dalyvaudami bendroje veikloje su kitos mokyklos bendraamžiais.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Vaida Stravinskienė