NAUJA PATIRTIS KAUNE

2016-05-17 vykdydami švietimo programą „ Duris pravėrus” 1 SĮU ir lavinamųjų klasių mokiniai, lydimi mokytojų E. Karpinienės ir E. Šadeikienės lankėsi Kaune. Ugdytiniai apžiūrėjo seniausią miesto statinį ­– Kauno pilį, susipažino su ilgamete jos istorija, pakilę į pilies bokštą, apžvelgė Nemuno ir Neries santaką ir senamiesčio panoramą.

Pasigėrėję tapybiškais vaizdais tęsėme kelionę toliau. Mykolo Žilinsko galerijoje mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Gyvybės medis: ir žemė, ir dangus”. Programos pradžioje ugdytiniai stebėjo filmą „Kosmogonija”, kuriame gyvybės medį vaizduoja tapytojas V. Kašinskas. Įstabius kūrinius, nukeliančius į tolimas kosmoso platybes, komentavo, spalvų ir formų prasmę aiškino programos vadovė.

Įkvėpti naujų idėjų mokiniai tautodailininkės N.Jurkuvienės padedami patys kūrė gyvybės medį, piešdami klausėsi įdomių paaiškinimų apie gyvybės medžio simbolių prasmę, sąryšį su tautos identitetu. Ugdytiniai dirbo labai susikaupę. Sukurtuose darbeliuose ryškiai atsiskleidė kiekvieno jaunuolio individualybė. Visi ugdytinių sukurti gyvybės medžiai buvo pastebėti ir įvertinti programos vadovės. Vėliau apžiūrėjome kitų galerijos salių eksponatus. Nauja patirtis ne tik leido į pasaulį pažvelgti plačiau, bet ir išgyventi naujų spalvingų emocijų.

Mokytojos Eglė Šadeikienė ir Ema Karpinienė