Dabar naršo

Dabar svetainėje 10 svečiai (-ių) ir narių nėra

INTEGRUOTA PAMOKA-VIKTORINA „ŽEMĖ – ŽMONIŲ PLANETA”

2015-03-19 7-10 specialiosiose klasėse vyko integruota biologijos – geografijos pamoka-viktorina „Žemė - Žmonių planeta”, skirta Žemės ir Vandens dienoms paminėti.

Pamokos tikslai: paminėti pasaulines Žemės ir Vandens dienas; ugdyti draugiškumą, organizuoti grupinį darbą; skatinti mokinių domėjimąsi gamta, jos problemomis, skatinti mokinius domėtis aplinkosauginiais projektais.

Uždaviniai: mokyti dirbti komandoje, pasitikint vienas kitu, lavinti greitą reakciją; skatinti mokinių domėjimąsi gamta, jos reiškiniais, aplinkos problemų sprendimo būdais; supažindinti su organizacijų, siekiančių saugoti ir gerinti aplinką, veiklos sritimis; priminti darnaus vystymosi tikslus ir galimybes, mokyti pačiam gerinti savo aplinką.

Mokiniai noriai ir aktyviai dalyvavo viktorinoje, puikiai dirbo komandose. Atskleidė ir demonstravo savo žinias ir domėjimąsi ekologinėmis problemomis. Suvokė, kad kiekvienas gali prisidėti prie sveikesnės ir saugesnės aplinkos išsaugojimo.

Integruotoje pamokoje ugdėme suvokimą, kad Žemė yra vertybė, kuri turi būti saugoma ir puoselėjama ateities kartoms. Mokinius skatinome domėtis Lietuvos ir pasaulio ekologijos problemomis, jos sprendimo būdais. Geografijos mokytojas Juozas Šiurkus mokiniams pasakojo apie Pasaulio ir Lietuvos taršos problemas, sukauptus šiukšlių kiekius, vandens išteklių trūkumą Afrikoje. Biologijos mokytoja Rita Markevičienė demonstravo skaidres, video medžiagą, priminė mokiniams, kaip rūšiuojamos šiukšlės, kokiomis ligomis galima užsikrėsti atsigėrus užteršto vandens, kokiais gerais darbais galėtume prisidėti prie Žemės išsaugojimo.

Nors lauke pūtė šaltas vėjas ir už lango snigo, dalyvių nuotaiką giedrino patirti nauji įspūdžiai, išgyventi geri šilti jausmai Žemei.

 

Vyresnioji biologijos mokytoja Rita Markevičienė

 2011rudenelis1 2011rudenelis1

 

2011rudenelis1