TURISTINIS ŽYGIS „KELIAUKIM PO LIETUVĄ”

2013-10-16 vykdydami neformaliojo vaikų švietimo programą „Keliaukim, draugaukim, sportuokim"  norėdami geriau pažinti savo kraštą su I-os grupės mokiniais išsiruošėme į turistinį žygį. Pirmiausia apžiūrėjome  Antakalnyje augančią dešimtkamienę liepą. Po to kopėme į Maisiejūnų piliakalnį, pamatėme Maisiejūnų-Surgantiškių pilkapius. Aplankėme I-ojo pasaulinio karo Tadaravos kapines, kuriose stovi tik vienas paminklas, ant kurio užrašyta, jog čia palaidoti vokiečių kariai. Pravažiavome Strėvos upę tiltu, kuris yra vienas pirmųjų gelžbetoninių tiltų; sužinojome, kur kadaise buvo Tadaravos malūnas.

Gerų orentacinių įgūdžių pareikalavo kelionė iki Lašinių piliakalnio (vadinamo Napoleono kalnu), kadangi dauguma orientacinių lentelių rodė į priešingą pusę. Kad užkoptumėme ant piliakalnio, teko brautis pro medžių šakas. Spėjama, jog ant šio piliakalnio stovėjo Strėvos pilis, greta kurios 1348 m. vyko garsusis Strėvos mūšis.

Po to keliavome į Mergakalnio apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria gražus vaizdas į Kauno marias, matosi paukščių sala. Prisiminėme padavimus apie Mergiakalnį.

Žygį užbaigėme   „Girinio parke”, esančiame Kapitoniškių kaime. Ten klausėmės pasakojimo apie gamtos pasaulį, pagarbą gamtai senovėje ir dabar, ekologiją, mokėmės jodinėti arkliu bei vaišinomės erškėtrožių arbata.

Mokytoja Inga Kisielienė