Projektas „Padėk Kaišiadorių miesto socialinėje atskirtyje esančiam jaunimui!“

Dabar naršo

Dabar svetainėje 26 svečiai (-ių) ir narių nėra

NVŠ PROGRAMA „SPALVŲ PASAULYJE” 2021

Neformaliojo vaikų švietimo programos „Spalvų pasaulyje” pradinėms ir lavinamosioms klasėms mokiniams paskirtis - ugdyti mokinių kūrybinius, meninius gebėjimus; puoselėti vertybines nuostatas. Plėtodami žinias apie dailės rūšis, dailės technikų įvairovę sužinojome daug naujo apie įvairius dailės kūrinius, jų kūrybos procesą. Mokydamiesi kūrybiškai panaudoti piešimo (tapybos) priemones kurdami praktiškai išmėginome įvairias meninės raiškos technikas, išbandėme terapinę – meninę edukaciją, vedėme virtualų užsiėmimą, kūrybinėse dirbtuvėse sukūrėme daug įdomių darbų. 2021- 03-04 parengėme darbus respublikinei Vaikų ir jaunimo su negalia kūrybinių darbų parodai „Atrask spalvų pasaulį”. 2021 - 05 KKC Taikomosios dailės būrelio vadovė Nijolė Kriugždaitė organizavo terapinę-meninę edukaciją „Kur susitinka spalvos”. Užsiėmimas suteikė naujų, dar nepatirtų emocijų.
2021-06-08 vyko virtualus edukacinis užsiėmimas „Apie spalvas ir daiktus”, kurio tikslas - mokytis spalvų ir daiktų kalbos. Užsiėmimą vedė Nacionalinės dailės galerijos edukatorė Eglė Nedzinskaitė. Užsiėmimo metu vaikai susipažino su Nacionaline dailės galerija, aptarė jos gražią aplinką, pamatė spalvingus galerijos paveikslus, diskutavo, ką gali papasakoti juose nutapyti daiktai. Vaikai buvo supažindinti, kokias pagrindines spalvas naudoja dailininkai, kaip jas maišant gaunamos kitos spalvos. Mokiniai mielai įvykdė praktinę užduotį - iš įvairių spalvų sudėliojo spalvų ratą. Rezultatas nudžiugino visus - vaikai sukūrė paveikslus be teptuko ir dažų!
Kartu susirinkę kaskart džiaugiamės nauja įdomia veikla, atrandame ne tik naujų spalvų, atspalvių bet ir neįprastų spalvinimo būdų. Vadovaujami KKC Taikomosios dailės būrelio vadovės Nijolės Kriugždaitės 2021-06-10 atidarėme edukacines – kūrybines dirbtuves „Spalvinam kitaip”. Darbą tęsėme ieškodami kuo įvairesnių spalvinimo būdų.
Įgyvendindami programą pratinomės veikti komandoje, suteikti pagalbą vienas kitam. Savo darbais papuošėme mokyklos erdves, darbai buvo eksponuojami Kaišiadorių kultūros centre, Žaslių pagrindinėje mokykloje; su mokinių darbais buvo galima susipažinti mūsų mokyklos, Kaišiadorių kultūros centro, Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos ,,Guboja" facebook paskyrose.

Programos koordinatorė Ema Karpinienė

2021spalvu1 2021spalvu2

Skaityti daugiau: NVŠ PROGRAMA „SPALVŲ PASAULYJE” 2021

PROJEKTAS „MARGI RAŠTAI”

2021 m. birželio 10-16 d. 5-10 specialiųjų ir SĮU klasių mokiniai vykdė projektą „Margi raštai”. Pagrindinis projekto tikslas buvo supažindinti mokinius su tautiniais raštais, įvairių amatų tradicijomis. Mokiniai buvo mokomi kūrybiškai panaudoti įvairias medžiagas, pritaikant tautinius raštus, skatinami estetiškai puošti mokyklos erdves, pratinami dirbti komandoje, suteikiant pagalbą vienas kitam. Projektą vykdė darbų ir technologijų mokytojai kartu su mokiniais. Organizuota edukacinė – praktinė - kūrybinė veikla, ekskursijos, darbų eksponavimas, renginiai plėtojantys socialinę-etnokultūrines kompetencijas. Vyko edukacinė programa „Puodynių margi raštai“, kurią organizavo VŠĮ saviraiškos studija „Ak'menukai”. Veikė kūrybinės dirbtuvės „Kuriu raštą”. Pravestas užsiėmimas „Lietuvių tautinis kostiumas”. Organizuota mokinių išvyka į LR seimą, respublikinę vaikų ir jaunimo su negalia kūrybinių darbų konkursą - parodą „Atrask spalvų pasaulį”, kurioje dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai. Už aktyvų dalyvavimą projekte, mokiniai buvo apdovanoti padėkomis.


Projekto koordinatorė Veronika Kiuršinienė

2021margi2 2021margi3

Skaityti daugiau: PROJEKTAS „MARGI RAŠTAI”

TARPTAUTINĖS VAIKŲ GYNIMO DIENOS POPIETĖ 2021

Vasara prasideda gražia švente – tarptautine vaikų gynimo diena. Tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Tai pagrindinė sąlyga kuriant ir formuojant humanišką, teisinę ir dvasiškai sveiką visuomenę.
Niekas taip gražiai nežydi, kaip šypsena vaikų lūpose - juk ruošėmės šventei iš anksto. Puošėme pavėsinę balionais, kiemelį gėlėmis, malūnėliais ir vėliavėlėmis. Bendrabučio vaikučiai skubėjo į spalvingą popietę mokyklos kiemelyje. Žaidimai, bendravimas laisvalaikio metu šalina per dieną susikaupusią įtampą, nuima stresą, skatina palaikymą, pasitikėjimą vienas kitu. Džiugios emocijos liejosi per kraštus. Vaikai draugiškai bendravo, žaidė įvairius žaidimus, piešė kreidelėmis saulytes, rungtyniavo, smagiai šoko ir drauge pūtė muilo burbulus. Švęsdami patyrėme daug puikių emocijų, buvo linksma ir gera džiaugtis kartu! O šventės pabaigoje laukė ištaigingas vaišių stalas, naujoje, dar dažais kvepiančioje, pavėsinėje. Ši vaikystės šventė ilgam liks vaikų atmintyje.

Auklėtoja Valė Janušienė

2021vaiku1

2021vaiku2 2021vaiku3

2021vaiku4

RESPUBLIKINIS RENGINYS „TURIZMO FESTIVALIS 2021”

Vasariški orai kvieste kvietė uždaryti sporto salės duris ir eiti mankštintis gryname ore. Todėl socialinių įgūdžių ugdymo 1 klasės mokiniai susiruošė į žygį - dalyvavome Gelgaudiškio „Šaltinio” specialiojo ugdymo centro organizuotame respublikiniame renginyje „TURIZMO FESTIVALIS 2021” . Šis renginys siekė propaguoti turizmą ir skatinti įvairaus amžiaus ugdytinių aktyvų gyvenimo būdą ir sveikatos stiprinimą, pasitikėjimą savo jėgomis, bendradarbiavimą.
Keliaudami turėjome pasirinktoje teritorijoje surasti ir nufotografuoti (arba nupiešti) objektus, kurių pavadinimai prasideda žodžio „TURIZMAS” raidėmis. Žygio metu pasirinktomis priemonėmis (žingsniamatis, laikmatis, laikrodis ar kt.) matavome nueitą kelią ir laiką. Atliktas užduotis pateikėme organizatoriams, kurie artimiausiu laiku jas paviešins yuotube.com kanale.


Fizinio ugdymo mokytoja Inga Kisielienė

2021turizmo2 2021turizmo3

2021turizmo4

2021turizmo1

 

LIETUVOS SPECIALIOSIOS OLIMPIADOS KOMITETO 2021 M. DĖLIONIŲ DĖLIOJIMO ČEMPIONATAS

1-2-3-4 lavinamųjų klasių mokinių komanda dalyvavo Respublikiniame dėlionių čempionate, kurį organizavo LSOK ir Joniškio „Saulės” pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centras.
Dėlionės - paprastas nepaprastų galių turintis žaidimas, patinkantis visiems. Didžiausia nauda, kurią teikia dėlionės – tai buvimas kartu ir konstruktyvus bendravimas. Dėlionės skatina loginį mąstymą, nes iš detalių reikia sudėlioti tarpusavyje susijusią visumą. Dėlionių dėliojimas moko koncentracijos ir atkaklumo, baigti tai, kas pradėta. Be to, dėlionė - rami veikla, tačiau pririverčianti smegenis „prakaituoti", t.y. jos yra smegenų mankšta. Taip pat tai rankų raumenų treniravimas, judesių koordinacijos, akių ir rankų koordinacijos lavinimas. Atrodo paprastas užsiėmimas, o kiek naudos ir džiaugsmo gali suteikti vaikui. Visi komandos dalyviai buvo apdovanoti LSOK medaliais.

Mokytojos Inga Kisielienė ir Renata Sladkevičienė

2021delioniu1 2021delioniu2

2021delioniu3 2021delioniu4

2021delioniu5