KAIŠIADORIŲ SPECIALIOJI MOKYKLA EUROPINIAME SVEIKOS GYVENSENOS PROJEKTE

Jau antrus metus partnerystės pagrindais Kaišiadorių specialiosios mokyklos mokiniai dalyvauja Kreisau - Initiative e.V. Berlyne koordinuojamame Erasmus+ projekte „Tieskime tiltus” (Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego).

2016 metų balandžio 17-23 dienomis Lenkijoje Krzyžovos fondo būstinėje susitikome su Graikijos neįgaliųjų (turinčių judėjimo sunkumų) organizacijos „Perpato” („Vaikštome”) nariais ir jų pagalbininkais - sporto universiteto studentais bei Lenkijos ir Vokietijos specialiųjų mokyklų mokiniais. Susitikime dalyvavo dešimt mūsų mokyklos mokinių ir trys projekto organizatorės: Rita Vėželienė, Renata Sladkevičienė ir  Asta Kaselienė, subūrusios skirtingų klasių mokinius į vieną bendrą, draugišką kolektyvą.

Visi (apie 60 dalyvių) gyvenome gražiame buvusiame dvare, kuris daug metų garsėja kaip skirtingų tautų jaunimo susitikimo vieta.

Nuo ryto iki vakaro įvairiatautės komandos mokėsi bendrauti bendrose veiklose: kartu sportavome, rinkome naudingas žoleles, iš kurių vėliau drauge gaminome kosmetikos priemones, mokėmės pažinti savo kūno judesių kalbą, ruošėme maistą pagal sveikuoliškus receptus kartu su profesionaliu virėju. Žaidėme įvairius sportinius žaidimus, ėjome į žygį po kaimo apylinkes, susipažinome su vietovės istorija, turėjome pasirengti ir atlikti pasirodymo programą.

Paskutinį susitikimo vakarą kiekviena grupė pristatė savo naujai išmoktas veiklas: vieni parengė iškilmingą sveiko maisto vakarienę, kiti sušoko graikų liaudies šokį, treti pademonstravo kūno pažinimo kalbą, ketvirti atidarė improvizuotą grožio saloną su pačių pagamintomis ekologiškomis kosmetikos priemonėmis.

Dalyvavome parolimpinėse žaidynėse „Krzyžovalimpik 2016”. Varžėmės neįgaliųjų tinklinio sėdomis, aklųjų riedulio, bočios (rutulių sporto) rungtyse.

Vakarus leisdavome diskotekose, kur linijinių ir aerobinių šokių mokė naujieji draugai iš Graikijos sporto universiteto.

Tai pat aplankėme spalvomis ir simboliais turtingą Vroclavo miestą ir neįprastą vizualinių iliuzijų bei neįtikėtinų fizikos dėsnių muziejų „Humanitarium”. Molekulinės laboratorijos virtuvėje gaminome netikrus žuvų ikrus ir makaronus.

Susiradome naujų draugų, kurie mielai su mumis ir dabar kasdien bendrauja socialiniuose tinkluose. Tikimės, kad mūsų smagus ir naudingas bendradarbiavimas tęsis ir toliau

Projekto koordinatorė psichologė Rita Vėželienė