PAŽINTINĖ VEIKLA VYKDANT TARPTAUTINĮ COMENIUS PARTNERYSTĖS PROJEKTĄ

Jau eilę metų tęsiasi graži draugystė su Vokietijos Kliopenburgo miesto Šv. Vincento mokyklos mokiniais ir mokytojais.

Šių mokslo metų spalio 9-18 d. vykdydamitarptautinį Comenius partnerystės projektą  dvidešimt mūsų mokyklos mokinių, lydimų mokyklos pedagogų svečiavosi  į Vokietijoje. Mokykloje likę mokiniai pažintinės veiklos metu taip pat neakivaizdžiai keliavo po Vokietiją. Pirmoji pažintinės veiklos diena buvo skirta mokinių supažindinimui su Vokietijos geografine padėtimi, gamta, ekonomika, lankytinom vietom. Vaikai grožėjosi spalvingais Vokietijos gamtos vaizdais, liaudies kūryba, klausėsi vokiškos liaudies muzikos.

Sportinei veiklai skirtomis dienomis „Judėk smagiai" ir „Pažaiskime” mokiniai rungtyniavo, kas taikliau mes baudas ir tritaškius, rungėsi estafetėse, lavino taiklumą žaisdami bočios žaidimą. Specialiųjų ir lavinamųjų klasių mokiniai lavino fizinius gebėjimus žaisdami su kamuoliais, kėgliais,  rungėsi taiklumo, atidumo reikalaujančiose rungtyse. Kaišiadorių kūno kultūros ir sporto baseine  lenktyniavo, kas greičiau nuplauks arba nubris nurodytą atstumą, kas toliau nuners, žaidė vandens žaidimus.

Darbinei veiklai „Tradiciniai vokiečių patiekalai" buvo pasirinkta išmokti gaminti vokišką daržovių mišrainę. Mokiniai ne tik susidomėję lupo, pjaustė daržoves, ruošė mėtų arbatą, mokėsi serviruoti stalą, bet ir pajuto, kaip reikia sutartinai veikti siekiant bendro tikslo, suvokė, kad maisto gaminimas ne tik įdomi, bet ir atsakinga veika. Visi skanavo ir sutartinai gyrė vokiškąją mišrainę.

Nukeliavę į „Spalvų pasaulį" mokiniai stebėjo spalvų įvairovę ir grožį iliustruojančią vaizdinę medžiagą, atliko praktines užduotis, mokėsi geriau pažinti spalvas, jas atpažindami mokėsi pavadinti vokiškai.

9-10 lavinamosios ir pradinės specialiosios klasės mokiniai klausėsi gražiausių vokiečių vaikų dainų, mokėsi dainuoti vokiškai, pritardami sau skambančiais instrumentais. Spalvindami susipažino su pagrindiniu dainelės veikėju elfu Fideldidu.

Sveikai gyvensenai skirtą dieną buvo kalbama apie vaisių ir daržovių naudą ir svarbą sveikai maitinantis. Skanaujant rudens gėrybes buvo mokomasi jas atpažinti, įvardinti lietuviškai ir vokiškai.

Meninės veiklos metu „Rudens spalvos" mokiniai kūrė menines kompozicijas iš rudeninių lapų atspaudų.

Spec. pedagogės P. Norkūnienė ir E. Karpinienė

2011rudenelis1

Projekto veikla buvo finansuota iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Ši medžiaga atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos Komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį medžiagoje pateikiamos informacijos naudojimą.

EUlogo