Comenius projekto produktai

Feiertagskalender.

Mokinių mintys apie Comenius projektą

Pamokos „Lėlė iš kuto“ metodinė medžiaga

Foto segtuvas "Comenius projekto dalyvių rankdarbių paroda"

Tyrimai "Mokinių bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių pokyčiai"; "Asmeniniai atradimai"

Lietuviškų patiekalų receptai

Gestų kalba 1 d.

Gestų kalba 2 d.

2013-2014 metų kalendorius

Video medžiaga "Projekto dalyvių praktinė veikla Rumšiškių liaudies buities muziejuje ir Cloppenburgo muziejuje-kaimelyje" (CD galima užsisakyti: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. )

Projekto partneriams lankantis vieniems pas kitus, Lietuvoje ir Vokietijoje buvo organizuotas praktinių edukacinių veiklų ciklas buities muziejuose. Tokiam pasirinkimui įtakos turėjo tai, kad netoli partnerinių mokyklų yra etnografiniai muziejai, kurie siūlo patrauklią edukacinę veiklą. Užsiėmimų metu mokiniai išbandė įvairius liaudies amatus: darbus iš molio, medžio raižymą, pynimą iš vytelių, kalvystę (Lietuvoje), nacionalinių valgių gaminimą, tekstilės dažymo techniką, liejimą iš alavo (Vokietijoje). Ši video medžiaga, tai filmas apie tai kaip mokiniai susipažino su liaudies amatais ir praktiškai save išbandė amatinių dirbinių gaminime.

Renginys "Vokiškų patiekalų diena mokykloje" (CD galima užsisakyti: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. )

Renginio, vykusio Kaišiadorių specialiojoje mokykloje pristatymas CD. Tai Video ir Foto medžiaga atspindinti mokinių praktinę veiklą, gaminant vokiškus patiekalus, vėliau juos pristatant mokyklos bendruomenei. Renginys vyko visos mokyklos mastu, todėl jame dalyvavo ne tik projekto dalyviai. Mokiniai rinko informaciją apie vokiečių virtuvę, mokytojų padedami ruošė ir gamino vokiškus patiekalus. Vėliau, vykusioje šventėje, mokyklos bendruomenės nariai galėjo paragauti mokinių pagamintų patiekalų, susipažinti su vokiškų patiekalų receptais.

Gestų panaudojimas, mokant užsienio kalbos žodžių proto negalią turinčius asmenis ( CD galima užsisakyti: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. )

Vizualinė Video medžiaga, kurioje lietuvių mokiniai kalba vokiškus žodžius, naudodami gestus. Tai vokiečių partnerių parengta metodika, leidžianti proto negalią turintiems mokiniams lengviau išmokti užsienio kalbos žodžių. Projekto dalyviai ir kiti pageidaujantys mokiniai lankė užsiėmimus, kurių metu išmoko pasisveikinti, užduoti klausimus ar pasakyti nesudėtingus sakinius vokiškai.

Kalendorius, parengtas pagal lietuvių mokinių surinktą informaciją ir papuoštas jų piešiniais. Kalendoriuje atsispindi Lietuvos ir Vokietijos valstybinės šventės, pateiktas švenčių aprašymas abiem kalbom. Kalendoriaus pradžia sutampa su projekto veiklos pabaiga. Tai lyg simbolinis tiltas, pradedantis skaičiuoti laiką nenutrūkstamam tolesniam bendradarbiavimui tarp partnerinių mokyklų.

Projekto veikla buvo finansuota iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Ši medžiaga atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos Komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį medžiagoje pateikiamos informacijos naudojimą.

EUlogo